نماشویی

نما شویی – شستشوی نما

با توجه به این مورد که بعد از عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما به دلیل سوراخ کاری و بیرون آمدن گرد و غبار از بخش پشت سنگ، نما کمی خاکی می شود مخصوصا کناره پنجره ها و ابزارهایی از جنس سنگ که بر روی نما کار شده اند ف بهتر است بعد از پایان کار مقاوم سازی اقدام به نماشویی کنید.
در صورتی که تصمیم به شستن نمای ساختمان گرفتید هم زمان با مقاوم سازی نما،قیمت این کار پائین تر محسوب می شود ، به این دلیل که پرسنل و ابزارهای شرکت در کارگاه قرار دارد و به حمل و نقل نیازی نیست و اکثر مواقع به صرف مشتری است که شستن نما را هم انجام دهد.
نماشویی را اگر در حالت کلی در نظر بگیریم به چندین روش انجام می گیرد و هر شرکت کار در ارتفاع که در این زمینه کار می کند معمولا روش مخصوص به خود را دارد.

روش اول نماشویی

روش اول نصب کردن داربست بر روی سطح نماست.

بعد از این کار با شلنگ آب و یا دستگاه واتر جت اقدام به شستن نما می کنند. این روش معمولا از سوی مردم مورد استقبال قرار نمی گیرد به این دلیل که نصب داربست موجب به وجود آمدن هزینه ای بیشتر و جدا گانه می شود. همین طور کارگرهایی که بر روی داربست ها فعالیت میکند باید خطر سقوط را به جان بخرند .

روش دوم نماشویی

روش دوم در این زمینه استفاده کردن از تی های تلسکوپی می باشد که در این نوع کار فقط می توان روی شیشه ها کار نما شویی را انجام داد و آنها را تمیز کرد.

روش سوم شستشوی نما

اما روش سوم که رایج ترین روش نما شویی می باشد ، روش شستن نما با طناب و یا راپل است .در این روش افراد متخصص با طناب های مخصوص صخره نوردی و غار نوردی به صورت عمودی از ساختمان آویزان می شوند و ابزارهای مخصوص نماشویی را همراه با خود حمل میکنند .این روش سرعت بسیار بالاتری نسبت به بقیه روش ها دارد و فضای اطراف ساختمان برای انجام نظافت نمای ساختمان اشغال نمی شود.

همین طور شرکت مورد نظر بستگی به نوع نما ،روش شستن ان و یا مواد مناسب برای انجام این کار را انتخاب می کند. پس از نما شویی کار هایی برای نگهداری و حفظ نما قابل انجام است مثل اجرای نانو بر سطح نمای مورد نظر جهت ضد آب کردن آن.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید